w ,

Poradnik „karania” dzieci zawiera szokujące wytyczne dla rodziców. To instrukcja jak bić dzieci!

Poradnik bicia dzieci już w Polsce
Pixabay

Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.) – czytamy. Poradnik karania dzieci jest już w Polsce, a to za sprawą Wydawnictwa Słowo Prawdy, które wprowadziło na polski rynek książkę Pasterz serca dziecka. Trudno uwierzyć w to, co jest w niej napisane…

Fragmenty poradnika opublikowała w sieci Magdalena Komsta, psycholożka i autorka bloga Wymagajace.pl. Kobieta walczy o wycofanie książki. Jej treść jest szokująca!

Poradnik karania dzieci już w Polsce

Pasterz serca dziecka to książka napisana przez Tedda Trippa – pastora i – jak twierdzi wydawnictwo – cenionego specjalisty w zakresie wychowywania dzieci.

Poradnik karania dzieci już w Polsce

Facebook

Książkę na polski rynek wprowadziło Wydawnictwa Słowo Prawdy, będące wydawnictwem Kościoła Chrześcijan Baptystów z siedzibą w Warszawie. Skąd wziął się pomysł na taką publikację?

Opublikowane w sieci fragmenty książki są szokujące. Według autora tak powinna wyglądać przykładowa rozmowa z dzieckiem:

– Tatuś kazał ci pozbierać zabawki, prawda?
– Tak
– Nie zrobiłeś tego, co kazałem.
– Tak.
– Wiesz, co tatuś musi teraz zrobić. Muszę dać ci klapsa.

Następnie należy poinformować dziecko ile klapsów dostanie i… usunąć rzeczy, które mogą zneutralizować karę, np. pampersa.

Poradnik karania dzieci już w Polsce
Facebook

Książka sugeruje, że w podobny sposób należy karać już bardzo małe dzieci. Co ciekawe, pastor na łamach książki ostrzega rodziców słowami:

niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie.

Na podstawie fragmentów Pasterza serca dziecka można pokusić się o stwierdzenie, że ta publikacja to instrukcja „poprawnego” bicia dzieci.

Wydawnictwo wstrzymuje sprzedaż

Po tym, jak blogerka upubliczniła fragmenty książki, w sieci zawrzało. Chce mi się płakać jak to czytamChryste Panie, co za dewiant to pisał – piszą internauci.

Wydawnictwo Słowo Prawdy umieściło na Facebooku oświadczenie o takiej treści:

Sprawą zajął się Rzecznik praw dziecka – Mikołaj Pawlak. Według informacji Polsat News, Biuro Rzecznika podejmie natychmiastowe działania, aby zablokować sprzedaż książki.

Poznanie Boga przez bicie?

Na stronie wydawnictwa czytamy:

(…) nieprzerwanie publikujemy książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

Według autora książki, karanie musi być wyrazem twojego posłuszeństwa Bożym poleceniom i troski o dobro dziecka. Pastor sam jest ojcem trójki dzieci oraz dziadkiem siedmiorga wnucząt.

Według pastora Roberta Miksa ze Zboru Kościoła Baptystów w Gdańsku, dzięki książce Pasterz serca dziecka rodzice dowiedzą się, jak prawda Ewangelii może zmienić nie tylko zachowanie dziecka, ale całe jego życie.

Jaka będzie decyzja dotycząca dalszych losów książki?

Koniec Świata nadchodzi. Przepowiednia głosi, papież Franciszek jest ostatnim zwierzchnikiem Kościoła

Rewolucja w McDonald’s. Każda restauracja w Polsce się zmieni