Zmarł kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Panią Beatę lubili wszyscy

Nauczycielka zmarła na Covid-19 w Osieku nad Wisłą. Miała zaledwie 45 lat. To kolejna ofiara pandemii wśród pedagogów. Kilka dni wcześniej zmarł 31-letni polonista z Zawiercia.


Nauczycielka zmarła na Covid-19 w Osieku nad Wisłą. Miała zaledwie 45 lat. To kolejna ofiara pandemii wśród pedagogów. Kilka dni wcześniej zmarł 31-letni polonista z Zawiercia.

Nauczycielka zmarła na Covid-19

Beata Ćwik-Rumińska pracowała w szkole podstawowej w Osieku nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim. 11 października na oficjalnej stronie urzędu gminy Oborowo ukazała się informacja o jej śmierci. 45-latka walczyła z zakażeniem koronawirusem. Niestety, nie udało jej nie wrócić do zdrowia.

Jej śmierć jest ogromnym ciosem dla lokalnej społeczności, w której życie bardzo się angażowała.  Jak ujawnia ze smutkiem dyrektorka szkoły, Katarzyna Wachowska w rozmowie z Super Expressem:

Beatę lubili wszyscy. Dla nas to jest ogromna tragedia. Ja byłam na dwutygodniowej kwarantannie, bo miałam z nią kontakt. Na szczęście mniejszy kontakt miały dzieci. Przez trzy dni dzieci nie będą przychodziły do szkoły.

Na Covid-19 zmarł również wieloletni sołtys Łążyna II. Na Facebookowym profilu wójta gminy Oborowo ukazał się poruszający wpis:

Wasze odejście jest tragedią nie tylko dla Waszych rodzin. Jest tragedią nie tylko dla Osieka nad Wisłą, gdzie Ty pracowałaś, kochana Beato i nie tylko dla Łążyna II, z którym całe życie byłeś związany, drogi Zenku. Wasza śmierć pogrąża w bólu całą społeczność naszej gminy, ponieważ wszyscy dzień po dniu czekaliśmy na dobre informacje o Waszym zdrowiu. Potrzebowaliśmy ich, ponieważ bardzo nie chcieliśmy uwierzyć, że koronawirus zacznie zbierać śmiertelne żniwo i w naszym Obrowie. Nie doczekaliśmy się. Drodzy Mieszkańcy naszej gminy! Śmierć Beaty i Zenona pokazuje, że koronawirus zabija.

Śmiertelne żniwo w szkołach

Polscy nauczyciele żyją w coraz większym lęku. Dopiero co media obiegła informacja o śmierci 31-letniego polonisty z Zawiercia. Kamil Pietrzyk, mężczyzna w sile wieku i bez chorób współistniejących, zmarł 10 października w szpitalu jednoimiennym w Tychach.

Tymczasem, jak uprzedził w wywiadzie dla radiowej Trójki przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber, rząd nie ma na razie planów wprowadzenia w Polsce zdalnego nauczania, na co zdecydowały się choćby Czechy. Jak zauważył, nie ma nie czym przejmować:

Łącząc się w bólu z rodzinami ofiar, bo oczywiście jest to ogromna tragedia, no ale pamiętajmy też, że pedagodzy… no nie wiem, giną na przykład w wypadkach samochodowych, tak?

Pixabay


Podobało się? podziel się ze swoimi znajomymi!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format