Spray do nosa zabija koronawirusa? Chodzi o składnik, którego właściwości odkryto w 1998r.


Spray do nosa zabija koronawirusa? Rozpoczęły się badania, które mogą okazać się przełomowe. Jeśli ich rezultat okaże się zgodny z oczekiwaniami, szczepionki przestaną być jedyną nadzieją w walce z pandemią Covid-19.

Spray do nosa zabija koronawirusa?

Dyskusja na temat skutecznego leku na koronawirusa toczy się właściwie od momentu wybuchu epidemii. I chociaż wielokrotnie słyszeliśmy o rzekomym skutecznym lekarstwie na COVID-19, liczby mówią same za siebie. Dotąd w Polsce z powodu COVID-29 i chorób współistniejących zmarło już ponad 32 tys. pacjentów. Na całym tym zamieszaniu korzystają jedynie oszuści, którzy co rusz próbują sprzedać „jedyny skuteczny lek”. Być może taki faktycznie istnieje, ale jeszcze z pewnością nie dopuszczono go do sprzedaży. Możliwe, że niebawem to się zmieni.

Spray do nosa

Twitter

Oczy wszystkich ponownie zwrócone są w stronę Wielkiej Brytanii, tym razem ze względu na badania kliniczne sprayu do nosa produkcji kanadyjskiej firmy SaNOtize. Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że preparat ma 99,9 proc. skuteczności w walce z SARS-CoV-2.

Zabija wirusa w górnych drogach oddechowych

„Preparat SaNOtize opiera się na tlenku azotu, substancji, która jest również produkowana w ludzkim ciele i ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe” – przekazała agencja AP. Udowodniono już, że tlenek azotu działa na wirusa SARS-CoV-2. Odkrycie nie jest wcale zaskoczeniem, ponieważ lecznicze właściwości tlenku azotu odkryto już w 1998 roku.

Tlenek azotu to niezwykle wszechstronna cząsteczka, która reguluje prawie wszystko w naszym organizmie. Dobrze udowodniono, że jego stosowanie jako leku jest bezpieczne, wykazano też jego efektywność w walce z różnymi wirusami, bakteriami i grzybami. (…) Wierzę, że technologia SaNOtize jest bezpieczna i może być skuteczna w leczeniu infekcji, w tym COVID-19

– mówi Ferid Murad, profesor Uniwersytetu Stanforda w USA, laureat Nagrody Nobla, będący członkiem zarządu SaNOtize.

Badania preparatu kanadyjskiej firmy przeprowadzili naukowcy z uniwersytetu stanowego w Utah oraz uniwersytetu w Kolorado. W pierwszym przypadku badania wykazały skuteczność leku SaNOtize na poziomie 99,9 proc. W drugim (badania przeprowadzono na gryzoniach) potwierdzono redukcję o 95 proc. obecności koronawirusa w organizmie w pierwszym dniu po zakażeniu.

Spray do nosa

Twitter

Zadaniem tlenku azotu jest likwidowanie wirusa w górnych drogach oddechowych, co zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się patogenu do płuc.

Należy się cieszyć z każdej próby leczenia koronawirusa. Fakt, że stosunkowy prosty spray do nosa może być skutecznym lekiem, jest dobrą wiadomością, zapewniającą znaczne wzmocnienie naszych środków walki z tą wyniszczającą chorobą

– komentuje profesor neurologii i dyrektor instytutu badań chorób układu krążenia na Uniwersytecie Londyńskim dr Pankaj Sharma, cytowany przez portal Interia.

Jeśli próby kliniczne zakończą się sukcesem, producenci wystąpią o warunkowe dopuszczenie leku do użytku. Najpierw w Kanadzie, potem w Wielkiej Brytanii i na terenie UE.*Zdjęcia mają charakter poglądowy

 Źródła: wydarzenia.interia.plwww.medonet.pl

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter


Podobało się? podziel się ze swoimi znajomymi!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format