Kolor oczu zdradza Twoją osobowość! Będziesz zaskoczony, jak wiele można z nich wyczytać


Jeśli chcemy wiedzieć z kim mamy do czynienia, często patrzymy mu głęboko w oczy. Najszybszym sposobem oceny charakteru i usposobienia danej osoby jest spojrzenie jej w oczy. Co można z nich wyczytać?

Oczy są oknem duszy

Możemy łatwo kontrolować język ciała, nakładać sztuczny uśmiech na twarz, ale trudno jest kontrolować oczy. Prawdziwy uśmiech zostanie oczywiście odzwierciedlony w spojrzeniu, ale fałszywy nigdy nie będzie w nim widoczny.

Gniew zawsze rozpoznasz w oczach. Dostrzeżemy tam również: zazdrość, wstręt, radość, miłość, podniecenie, nienawiść, ból, przyjemność i niemal każdą inną ludzka emocję przetwarzaną przez mózg. Każdy z nas potrzebowałby lat skoncentrowanego treningu i praktyki, aby powstrzymać własne oczy od przekazywania informacji o swoich nastrojach, osobowości i naturze. Dlatego właśnie powiedzenie, że „oczy są zwierciadłem duszy” jest całkowicie prawdziwe.

Co mówi o Tobie kolor oczu?

Może wydawać się nieco abstrakcyjne, że kolor oczu danej osoby może mówić coś o jego osobowości. Co ciekawe, badania naukowe na przestrzeni lat potwierdzają ten fakt. Jednym z nich była ankieta z 2018 r. przeprowadzona przez CyberPulse, oddział Impulse Research Corporation w Los Angeles. W badaniu wzięło udział 1016 kobiet w wieku od 16 do 35 lat, odpowiadając na pytania dotyczące ich przemyśleń na temat różnych kolorów oczu i ich wpływu na osobowość.

Kolor oczu, a osobowość:

Brązowe

Brązowy jest ciepłym kolorem, a brązowoocy ludzie są zwykle ciepli, mili, towarzyscy, sympatyczni i słodcy. Ludzie o brązowych oczach są godni zaufania, pewni siebie i niezależni. Mają silne przywiązanie do przyjaźni i innych więzi społecznych. Zazwyczaj są zainteresowani poznawaniem nowych ludzi, nawiązywaniem nowych przyjaźni i nawiązywaniem więzi. Są stabilni, lojalni i zwykle robią wszystko, aby w ich towarzyskie zawsze było wesoło.

Pixabay

Piwne

Kolor piwny to połączenie odcieni brązu i zieleni w tęczówkach. Ludzie o piwnych oczach to ludzie odważni, zdeterminowani i skupieni. Jeśli twoje piwne oczy są bardziej zielone niż brązowe, jesteś bardziej skłonny do wygłupów. Jeśli są bardziej brązowe niż zielone, najprawdopodobniej jesteś przyjazny i uprzejmy. Ludzie o piwnych oczach często są porywczy. Mają oni głębokie poczucie wewnętrznej siły, a czasami mogą być okropnie samolubni w dążeniu do własnych celów.

Niebieskie

Niebieskoocy ludzie są zwykle chłodni, spokojni i skupieni. Są intelektualni, sentymentalni, odważni i charyzmatyczni. Czasami mogą być egocentryczni, ale ogólnie są szczęśliwymi ludźmi o wesołym usposobieniu. Niebieskoocy ludzie są silni i wytrzymali, co sprawia, że ​​łatwo dostosowują się do każdego środowiska lub niesprzyjających warunków.

Pixabay

Bursztynowe

Bursztynowe oczy mają silny żółtawy/złoty akcent z odcieniem brązu. Kolor żółty jest niezwykle ciepły, a ludzie o bursztynowych oczach są zwykle bardzo przyjaźni, bardziej niż ludzie o brązowych oczach. Są ciepli, słodcy, przystępni, mili, czarujący i często są wspaniałymi rozmówcami. „Bursztynowi ludzie” są inteligentni i przez większość czasu mogą myśleć niekonwencjonalnie. Kochają towarzystwo innych ludzi.

Zielone

Ludzie z zielonymi oczami są często bardzo tajemniczy, ale pewni siebie i czasami mogą być określani jako aroganccy. Uwodzą seksapilem, aurą niebezpieczeństwa i obietnicą przygody. Często są bardzo inteligentni, cierpliwi i wykazują wielką powściągliwość emocjonalną. Są dobrzy w maskowaniu swoich uczuć i tłumieniu emocji. Są namiętnymi, zmysłowymi ludźmi, którzy pragną wolności, akceptacji i przyjemności.

oczy zielone

Flickr

Szare

Szare oczy są w rzeczywistości odmianą niebieskich, a ludzie o szarych oczach mają wiele wspólnych cech osobowości z osobami o niebieskich oczach. Są fajni, spokojni, ale zwykle niepewni swoich uczuć i emocji. Nie chcą odbiegać od ustanowionych zasad. Często mogą być zwodniczy i wyrachowani. Czasem trudno im zrozumieć własne emocje.

szare oczy

Needpix

Czarne

Pomimo głębokiej koncentracji brązowego pigmentu osoby o czarnych oczach mają niewiele wspólnego z osobami o brązowych. Mają często bardzo tajemniczą osobowość. Ich charakter jest dynamiczny i przeważnie niestabilny. Wykazują głębokie oddanie się pasji… Czarnoocy ludzie są zazwyczaj impulsywni, drapieżni i odważni.

Jaki masz kolor oczu i co on mówi o twojej osobowości? Zgadzacie się z powyższym opisem?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: evolve.shared.comFotografie: Pixabay, Flickr


Podobało się? podziel się ze swoimi znajomymi!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format