Znaki podczas pogrzebu papieża Jana Pawła II były szeroko komentowane wśród wiernych, ale media je przemilczały. Dlaczego?
Długi pontyfikat
Ponad 16 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku zmarł Jan Paweł II. Pochodzący z Polski papież do tej pory przez wielu katolików jest uważany za jedynego prawdziwego papieża, z którym jego następcy, Benedykt XVI oraz papież Franciszek nie mogą się równać.
Z drugiej strony wśród wielu Polaków Karol Wojtyła, który obejmując tron papieski przyjął imię Jana Pawła II, budzi kontrowersje. Nie brakuje opinii, że to właśnie jemu zawdzięczamy najsurowsze w Europie prawo aborcyjne (nie licząc Malty) i uprzywilejowaną pozycję Kościoła Katolickiego, który ostatnio zdaje się dyktować rządowi warunki, jakie mu się tylko podobają. Jan Paweł II jest też krytykowany za zamiatanie pod dywan problemu pedofilii w kościele. W tej sprawie wychodzą na jaw coraz to nowe fakty, rzucające cień na jego pontyfikat.

A należał on do jednych z dłuższych w historii Kościoła. Jan Paweł II urzędował w Stolicy Apostolskiej przez 27 lat aż do swojej śmierci.

Znaki podczas pogrzebu papieża
Zmarł 2 kwietnia 2005 roku, po swojej prośbie, by lekarze zaprzestali uporczywej terapii. 6 dni później w Watykanie odbył się pogrzeb, na który przybyły miliony ludzi. W ceremonii uczestniczyło czterech królów, pięć królowych i ponad siedemdziesięciu prezydentów. Modlono się w kilku językach m.in. włoskim, polskim, niemieckim, a także suahili.

W trakcie pogrzebu wiatr zaczął przewracać strony ewangeliarza, który leżał na trumnie papieża Polaka. Na koniec księga liturgiczna się zamknęła. Dokładnie w tym samym czasie w Meksyku w fotelu, z którego papież miał zwyczaj pozdrawiać wiernych jadąc papamobilem, usiadł biały gołąb.
Nie od razu odkryto, że te dwa znaki wydarzyły się w tym samym czasie. Być może dlatego media o nich nie wspomniały. Z czasem jednak, gdy wyszło na jaw, że przybycie gołębia i zamknięcie księgi liturgicznej wydarzy się w tym samym czasie, wierni zaczęli dopatrywać się w tym znaków, które miał im dawać po śmierci sam papież.

Źródła: www.fakt.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Britannica, Facebook, Wikipedia